Klub 5 rano

Jak żyć według własnych zasad

O czym opowiada Klub 5 rano? To książka poradnikowa, która zachęca do wstawania o świcie. Według autora wyrobienie w sobie takiego nawyku pozytywnie odbije się na naszym życiu zawodowym i prywatnym. Co więcej, regularnie wstając o godzinie piątej rano, będziemy w stanie poprawić swoją koncentrację, zwiększyć kreatywność, a nawet polepszyć pamięć. Ile jest w tym wszystkim prawdy? I skąd wziął się taki pomysł na książkę?

Poranek, który jest w stanie zmienić wiele

Według autora książki poranne wstawanie zachęca nas do działania. 5 rano to idealna godzina na pobudkę, a także niezwykle kreatywny czas. Im wcześniej wstaniemy, tym więcej czasu będziemy mieć na pracę, ale i na odpoczynek. Co więcej, Robin Sharma twierdzi, że ten nawyk jest w stanie zrewolucjonizować życie każdego człowieka, właśnie poprzez zwiększenie jego chęci do kreatywnego działania. Autor znany jest z książek poradnikowych, które pisze na podstawie swoich doświadczeń z innymi ludźmi. Sharma poświęcił lata na kształcenie innych, jak powinni postępować, aby zmaksymalizować swoje efekty przy jak najmniejszym zużyciu zasobów energii. 

Praktyka i teoria w jednym

Robin Sharma poświęca wiele czasu na opisanie historii, których był świadkiem. Te służą mu jako fundament, na którym zaprezentuje swoje teorie. Autor idzie jednak dalej i w swojej książce umieszcza wiele praktycznych ćwiczeń, które mają ułatwić nam spójne gospodarowanie swoim czasem. Lepsze zarządzanie równa się poprawie naszego codziennego nastroju oraz zwiększeniu naszych możliwości kreatywnych. Dużym plusem książki Robina Sharmy jest to, że autor napisał ją na podstawie wielu badań naukowych, o których często wspomina. Poradnik książkowy “Klub 5 rano” autorstwa Robin Sharma to jeden z ciekawszych współczesnych poradników traktujących o rozwoju osobistym. To książka, która może trafić do wielu odbiorców, choć niektórych zniechęcić mogą całkiem często pojawiające się w treści moralizatorskie fragmenty. Niemniej jednak w poradniku Robina Sharmy znajdziemy na pewno wiele przydatnych ćwiczeń praktycznych. 

Klub 5 rano autorstwa Robina Sharmy to:

– uniwersalny poradnik dla odbiorcy w każdym wieku,

– zachęta do wzięcia odpowiedzialności za własne życie,

– wskazówki pomagające w rozwoju osobistym,

– praktyczne sposoby na zwiększenie koncentracji i kreatywności,

– porady co do tego, jak połączyć życie prywatne z zawodowym,

– propozycja wyrobienia nawyku wczesnego wstawania,

– nauka znalezienia czasu na myślenie, medytację i działanie.